Pokoje Gościnne U Joanny są miejscem, gdzie można nie tylko odpocząć, ale także udać się na wycieczkę i zwiedzić wiele ciekawych miejsc – poniżej atrakcje turystyczne w pobliżu.

*Wyciąg narciarski

  • Trasa główna Tobołów:najdłuższa nartostrada w Gorcach oświetlona do godziny 21
  • Stacja Narciarska Koninkitrasy o różnym stopniu trudności i różnej długości – od 50 m do nawet 1450 m – Kolej Linowa na górę Tobołów, 3 wyciągi orczykowe, wyciąg dla dzieci Hutek
  • Nowy profil trasy
  • Profesjonalny 4-sekcyjny snowpark wzdłuż całej trasy o długości 1450 m obsługiwanej wyciągiem krzesełkowym – sztucznie naśnieżony i oświetlony do godziny 21
  • Doskonałe warunki do szusowania: trasy ratrakowane i sztucznie ośnieżane

* Góra Potaczkowa w Niedźwiedziu, skąd przy ładnej pogodzie roztaczają się wspaniałe widoki na Gorce, Tatry i pasmo Babiej Góry.
* Góra Tobołów (wjazd wyciągiem krzesełkowym w przepięknym lesie).
* “Orkanówka”- dom – muzeum biograficzne pisarza, piewcy Gorców, Władysława Orkana z XIX w.
* Park podworski Wodzickich w Porębie Wielkiej z XVIII w.
* Polana – Jaworzyna Porębska z panoramą Beskidu Wyspowego.
* Przyrodnicza ścieżka zdrowia w Porębie Wielkiej.
* Stare Wierchy – legendarny szczyt Gorców (prowadzi  piękna trasa), na wierzchołku uroczo usytuowane schronisko.
* Turbacz – kulminacja Gorców ze schroniskiem pod szczytem; na uwagę zasługują malownicze trasy turystyczne prowadzące na szczyt.
* Obserwatorium astronomiczne na Suchorze teren GPN – jest to najwyżej położony w Polsce tego typu obiekt (1000 m n.p.m.)
* Paralotniarstwo – polana Jaworzyna Porębska w Koninkach i szczyty Spyrkowa Góra oraz Witów w Podobinie są doskonałymi miejscami do uprawiania paralotniarstwa.
* Jazda konna – w Porębie Wielkiej jest możliwość skorzystania z podstaw jazdy konnej.
* Oberówka – miejsce biwakowe na terenie GPN przy leśniczówce w Koninkach.
* Kapliczki, krzyże przydrożne – na terenie znajduje się ok 100 kapliczek i krzyży. Najstarsze pochodzą z XVIII i XIX w.
* Ścieżki edukacyjno-przyrodnicze.
* 50 m od domu rzeka Porębianka.
* Gravity Park w Koninkach.
* Basen kryty, sauna, jacuzzi(w pobliskim hotelu).

Położenie geograficzne i dobre połączenia komunikacyjne dają możliwość zorganizowania interesujących wycieczek krajoznawczych. W promieniu 40 do 60 km znajduje się wiele miast i miejscowości zapewniających różnorodne formy spędzenia wolnego czasu. Oto niektóre z nich:

Na meteor-turystyka.pl znajdziecie bardziej szczegółowe informacje na temat znajdujących się w naszym pobliżu atrakcji i zabytków historycznych.